Mój utwór :)

Dziś dzielę się z Wami nie artykułem prawniczym, ale czymś dużo bardziej osobistym, moim utworem 🙂

Pisanie, przygotowywanie się do nagrania, dyrygowanie – to była piękna przygoda przeżywana z grupą fantastycznych znajomych i przyjaciół: z czasu studiów, z pracy, ze szkoły moich dzieci.

Zapraszam Was do wykreowanego przez nas świata dźwięków.

komentarze 3

Tagi:, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

22 listopada 2017

Czy mogę poprosić o parę słów wprowadzenia do psalmu ? Wykonujemy ten psalm w sobotę w składzie połączonych chórów kilku parafii w Łomiankach i Dąbrowie. Piszę kilka zdań wprowadzenia. Dlaczego ułożyła Pani melodię właśnie do Ps 139 ? Jak rozumieć wersety złorzeczeń 21-22 ?

Pozdrawiam,
Marek Mitros
Łomianki Dolne

Marek Mitros
    22 listopada 2017

    Tak, wiem i wybieram się na ten koncert. Bardzo się cieszę 🙂 Co do pytań:
    Dlaczego ten psalm? Bo go bardzo lubię. Wiąże się z różnymi osobistymi wspomnieniami i jest piękny.
    Złorzeczenia? Na początku wydawało mi się, że w tym miejscu powinien być krzyk, gniew, agresja. Nie pasowało mi to jednak za bardzo do wcześniejszej treści psalmu, w którym wyraża się ufność. W trakcie pisania muzyki dotarło jednak do mnie, że to chodzi o złość, ale także o zawstydzenie i smutek z jej powodu, a także smutek z powodu zachowania tych „bezbożnych”. A nawet rozpaczliwe pytania do Boga w związku z tymi emocjami. To starałam się oddać w warstwie muzycznej. Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego śpiewania:)

    Aleksandra Sewerynik
23 listopada 2017

Dziękuję za odpowiedź. W krótkim wprowadzeniu chciałem zachęcić do modlitwy tym psalmem oraz do słuchania, co Bóg chce do mnie dzisiaj powiedzieć. Takiego podejścia nauczyłem się we wspólnocie neokatechumenalnej.

Co do złorzeczeń, zastanawiam się nad duchową interpretacją. Ci wrogowie Boga to diabeł i moje zło skłonności. Ich mam nienawidzić i z nimi walczyć. Tak, melodia w tym miejscu jest spokojna, więc chyba bardziej wyraża smutek niż złość. Trochę mnie dziwi, że te fragmenty zostały usunięte z modlitwy brewiarzowej Kościoła. Wydaje mi się, że nie powinniśmy cenzurować Słowa Bożego, które nam nie pasuje.

Pozdrawiam,

Marek Mitros
Witam serdecznie na moim blogu! Nazywam się Aleksandra Sewerynik. Jestem prawnikiem i dyrygentem. Specjalizuję się w prawie autorskim. Rozumiem muzyków. Chcę pomóc im zrozumieć prawo autorskie.
Pierwsza książka o prawie autorskim napisana specjalnie dla muzyków oraz osób korzystających z muzyki. Ostatnie wpisy