Podcast Prawo Muzyki odcinek 01 Amok i dobra osobiste

Dziś historyczna chwila – PREMIERA PODCASTU „Prawo Muzyki” 🙂 Audycje będą dotyczyły różnych tematów związanych z prawem autorskim i muzyką.

Chcę nagrywać rozmowy z ciekawymi gośćmi, którzy specjalizują się w tematach, które mogą być dla Was interesujące. Dlatego większość podcastów będzie miało formę rozmowy. Przynajmniej taki jest plan 🙂

Zaczynamy od mocnego uderzenia, rozmowy z mec. Anną Kruszewską z kancelarii Hasik i Partnerzy, która reprezentuje producentkę głośnego filmu „Amok”.

Ania opowie o tym, dlaczego ten film budzi takie kontrowersje. Będzie także mowa o innych głośnych sprawach, w których brała udział. Będziemy rozmawiać o procesie Weroniki Rosati oraz Ryszarda Kapuścińskiego.

Z podcastu dowiecie się także jak ochronić swoje prawa w sytuacji, gdy ktoś publicznie Was obrazi.

Opowiemy także jakie są granice relacjonowania wydarzeń z życia innych osób w biografiach i innych materiałach. Czy prawdziwość udostępnionych informacji ma znaczenie?

Mam nadzieję, że podcast będzie ciekawy, a przekazane tam informacje Wam się przydadzą!

Bardzo będę wdzięczna za wszelkie opinie, także za konstruktywne uwagi 🙂

Edit: Drodzy Odbiorcy podkreślam: mec. Kruszewska reprezentuje producenta filmu „Amok”, zatem jedną ze stron sprawy. W podcaście prezentuje ona swoje osobiste poglądy na tę sprawę. Jesteśmy także koleżankami z jednej kancelarii, choć ja przy sprawie Amoku nie pracuję. Znamy się jednak z Anią i lubimy 🙂

 

 

 

1 komentarz

Witam serdecznie na moim blogu! Nazywam się Aleksandra Sewerynik. Jestem prawnikiem i dyrygentem. Specjalizuję się w prawie autorskim. Rozumiem muzyków. Chcę pomóc im zrozumieć prawo autorskie.
Pierwsza książka o prawie autorskim napisana specjalnie dla muzyków oraz osób korzystających z muzyki. Ostatnie wpisy