Profesor Jan Błeszyński

Dzisiejszy wpis będzie trochę inny niż wszystkie, bardziej osobisty.

W zeszły piątek odbyła się uroczystość z okazji 50 lecia (!) pracy naukowej jednego z największych autorytetów prawa autorskiego, prof. Jana Błeszyńskiego. Zgromadziła prawie wszystkich najważniejszych prawników zajmujących się tematyką prawa autorskiego.

Przez jakiś czas miałam okazję współpracować z prof. Błeszyńskim. Jest recenzentem naukowym mojej książki (powinna ukazać się na początku przyszłego roku). Mam nadzieję, że będzie promotorem mojego doktoratu.

Dlaczego to piszę?

Jeden z mówców podkreślał, że prof. Błeszyński jest zawsze do dyspozycji studentów i doktorantów, nikomu nie odmówi spotkania, zawsze podzieli się swoim zdaniem i spostrzeżeniami.

I tak rzeczywiście jest.

Jestem niezmiernie wdzięczna Panu Profesorowi za wszelkie uwagi, z którymi może nie zawsze się na początku zgadzałam, ale po czasie zawsze okazywały się inspiracją do podążania w dobrym kierunku.   Za wnikliwe przeczytanie mojej książki, poświęcenie czasu na sformułowanie bardzo konkretnych uwag. To jest dla mnie na prawdę ważne.

Dziękuję!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witam serdecznie na moim blogu! Nazywam się Aleksandra Sewerynik. Jestem prawnikiem i dyrygentem. Specjalizuję się w prawie autorskim. Rozumiem muzyków. Chcę pomóc im zrozumieć prawo autorskie.
Pierwsza książka o prawie autorskim napisana specjalnie dla muzyków oraz osób korzystających z muzyki. Ostatnie wpisy